O mașină a explodat într-o stație de încărcare gaz din Pantelimon – Ilfov. O persoană a murit pe loc iar alta a fost rănită

O mașină a explodat într-o stație de încărcare gaz din Pantelimon – Ilfov. O persoană a murit pe loc iar alta a fost rănită
O persoană a murit și una a fost rănită după ce o explozie s-a produs la un autoturism aflat într-o stație de încărcare gaz din Pantelimon, județul Ilfov.
O persoană a murit și una a fost rănită după ce o explozie s-a produs la un autoturism aflat într-o stație de încărcare gaz din Pantelimon, județul Ilfov.
Potrivit ISU București Ilfov, în n cursul dimineții de duminică, în jurul orei 05:35 pompierii au fost solicitați să intervină la o stație CNG din localitatea Pantelimon, județul Ilfov.
Din primele informații, a avut loc o explozie la un autoturism aflat în stație, explozie neurmată de incendiu.
În urma evenimentului au rezultat două victime: prima a fost transportată la spital, iar ce-a de-a doua-decedată.
Au acționat patru autospeciale de stingere cu apă și spumă, o autospecială de intervenție și salvare de la înălțime, Detașamentul Special de Salvatori, un echipaj de descarcerare, un echipaj CBRN și 4 ambulanțe SMURD.
Alimentarea cu gaze a fost oprită, traficul în zonă a fost restricționat.
Sursa: Realitatea de Ilfov
Citește și:
- 19:02 - Tragedie în Craiova: o fetiță de 4 ani a murit după ce i s-a făcut rău într-o mașină, în parcarea unui mall
- 18:25 - Urmărire ca-n filme în Gorj: copil de 14 ani la volan, încurajat de tată să fugă de poliție
- 17:44 - Victorie pentru Realitatea PLUS: Curtea de Apel București a decis să suspende decizia CNA prin care se ridică licența postului. Televiziunea Poporului NU se închide
- 17:23 - Scandal diplomatic: Germania îl face ipocrit pe JD Vance după acuzațiile privind alegerile din Ungaria
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Ilfov și pe Google News











