Advertising
George Simion contestă planul de închidere a centralelor pe cărbune: "Românii trebuie să iasă în stradă"

George Simion contestă planul de închidere a centralelor pe cărbune: "Românii trebuie să iasă în stradă"
Scris deRealitatea de Ilfov
Publicat24 mar. 2026, 07:57
Sursărealitatea.net
George Simion atacă deciziile prin care statul român vrea să închidă centralele pe cărbune, de care depind locurile de muncă a mii de persoane! Liderul suveraniștilor spune că suntem în plină criză, iar singura soluție e ca românii să le ceară celor aflați la putere să plece.
Citește și
- 08:34Declarație explozivă a lui Trump despre Iran: „Fac ce trebuie făcut, indiferent de consecințe”
- 08:24Bolojan cere urgent un guvern cu puteri depline: „Ce se construiește fără principii nu poate rezista”
- 08:14Adrian Veștea nu a primit votul de învestire. Președintele Nicușor Dan va convoca noi consultări
- 08:04Donald Trump amenință țările NATO care nu au susținut operațiunea SUA împotriva Iranului
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Ilfov și pe Google News

























