Tablierul metalic aferent giraţiei centrale a pasajului Olteniţei-Popeşti Leordeni, a fost montat

Tablierul metalic aferent giraţiei centrale a pasajului Olteniţei-Popeşti Leordeni, a fost montat
De asemenea, pe pilele deja ridicate, au fost montate și racordările către rampele de urcare/coborâre spre și dinspre #Berceni. Continuă asamblarea la sol a elementelor de tablier metalic pentru racordarea, la inelul central, a celorlalte rampe ale pasajului. După ce s-au montat toate grinzile de beton pe rampa de urcare/coborâre spre/dinspre #București și pe rampa de urcare/coborâre spre/dinspre #Olteniței, s-au montat predalele, iar pe rampa spre/dinspre București a început și realizarea armăturii pentru placa de suprabetonare. Se lucrează la grinzile de coronament pe toate rampele pasajului. S-a finalizat turnarea betonului la plăcile de suprabetonare, la rampele de urcare și coborâre spre/dinspre #Glina. Continuă construirea bazinului de retenție a apei pluviale din zona pasajului, care va avea o capacitate de acumulare a apei de 1000 de mc. De asemenea, continuă și execuția canalului colector, care se va conecta la acest bazin de retenție și care va avea diametrul de 1400 mm. Continuă realizarea infrastructurii pentru dublarea la 4 benzi a DN4 spre #Oltenița, precum și lucrările pentru dublarea la 4 benzi a Centurii Bucureștiului spre Berceni, unde pe primul km a fost și turnat asfaltul pentru devierea traficului. Continuă devierea utilităților și realizarea canalizării pluviale aferente pasajului.
De asemenea, pe pilele deja ridicate, au fost montate și racordările către rampele de urcare/coborâre spre și dinspre Berceni.
Continuă asamblarea la sol a elementelor de tablier metalic pentru racordarea, la inelul central, a celorlalte rampe ale pasajului.După ce s-au montat toate grinzile de beton pe rampa de urcare/coborâre spre/dinspre Bucureşti și pe rampa de urcare/coborâre spre/dinspre Olteniţei, s-au montat predalele, iar pe rampa spre/dinspre București a început și realizarea armăturii pentru placa de suprabetonare.Se lucrează la grinzile de coronament pe toate rampele pasajului.S-a finalizat turnarea betonului la plăcile de suprabetonare, la rampele de urcare și coborâre spre/dinspre Glina.Continuă construirea bazinului de retenție a apei pluviale din zona pasajului, care va avea o capacitate de acumulare a apei de 1000 de mc. De asemenea, continuă și execuția canalului colector, care se va conecta la acest bazin de retenție și care va avea diametrul de 1400 mm.Continuă realizarea infrastructurii pentru dublarea la 4 benzi a DN4 spre Olteniţa, precum și lucrările pentru dublarea la 4 benzi a Centurii Bucureștiului spre Berceni, unde pe primul km a fost și turnat asfaltul pentru devierea traficului.Continuă devierea utilităților și realizarea canalizării pluviale aferente pasajului.
Sursa: Realitatea de Ilfov
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
- 11:04 - Ploi torențiale și vijelii în mai multe județe
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Ilfov și pe Google News














