Advertising
Ministrul Sănătății vrea negocieri directe cu Pfizer: ”Să găsim soluții pentru oameni și pentru România”

Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete
Scris deRealitatea de Ilfov
Publicat3 apr. 2026, 11:53
Actualizat3 apr. 2026, 11:54
Sursărealitatea.net
Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a declarat vineri, după ce România a pierdut în primă instanță procesul cu Pfizer, că se analizează varianta unor negocieri directe cu reprezentanții companiei farmaceutice, pentru ca sumele pe care țara noastră le datorează să fie transformate în beneficii reale pentru pacienți.
Citește și
- 08:35Incendiu puternic la un depozit de combustibil din Krasnodar după un atac cu dronă al Ucrainei
- 08:23România, somată de Iran să explice „întregii lumi” de ce a acordat sprijin SUA în război
- 08:20Mihai Fifor acuză USR că blochează formarea Guvernului: „Când România are nevoie de stabilitate, voi produceți haos”
- 08:18Tensiuni între Kiev și Minsk: Zelenski afirmă că Belarus a închis infrastructura folosită de Rusia
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Ilfov și pe Google News


























