Lucrări în grafic la pasajul Berceni

Lucrări în grafic la pasajul Berceni
Toate elementele componente ale tablierului metalic au fost aduse în șantier. Continuă asamblarea la sol a tronsoanelor de tablier metalic, care urmează a fi ridicate și montate la pasaj.
Toate elementele componente ale tablierului metalic au fost aduse în șantier. Continuă asamblarea la sol a tronsoanelor de tablier metalic, care urmează a fi ridicate și montate la pasaj.
După finalizarea armării plăcii de suprabetonare, a început turnarea betonului, la rampa de coborâre spre Popeşti Leordeni.Continuă armarea plăcii de suprabetonare a rampei de urcare dinspre Jilava.După finalizarea montării grinzilor, a început montarea predalelor la rampa de coborâre spre Jilava.Continuă lucrările la pile și culee, la rampa de urcare/coborâre spre și dinspre Bucureşti.Se execută decopertarea stratului vegetal, în vederea realizării infrastructurii drumului agabaritic, care va face legătura între Șoseaua Berceni și Centura Bucureștiului.Continuă lucrările pentru dublarea Centurii actuale a Bucureștiului, la 4 benzi, spre Jilava.Continuă devierea utilităților, lucrările la bazinul de retenție a apei pluviale în zona DJ 401 și realizarea canalizării pluviale pe șoseaua Berceni.
Sursa: Realitatea de Ilfov
Citește și:
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Ilfov și pe Google News










