Ilfov. Şofer depistat drogat şi fără poliţă RCA

Ilfov. Şofer depistat drogat şi fără poliţă RCA
În urma activităților desfășurate de polițiștii Serviciului Rutier Ilfov pentru eza de 99 km/h pe un sector de drum unde viteza maximă admisă de lege este de 70 de km/h.
În urma activităților desfășurate de polițiștii Serviciului Rutier Ilfov pentru depistarea persoanelor care nu respectă regimul legal de viteză, a persoanelor care conduc sub influența alcoolului sau a substanțelor psihoactive, la data de 29 august a.c., în jurul orei 21:15, polițiștii Serviciului Rutier Ilfov au oprit în trafic, pe DN1-Săftica, un tânăr, de 22 de ani, care circula din direcția Ploiești către Otopeni cu viteza de 99 km/h pe un sector de drum unde viteza maximă admisă de lege este de 70 de km/h.
Bărbatul a fost testat cu aparatul drug test, care a indicat un rezultat pozitiv la consumul de substanțe psihoactive, ulterior fiind condus la o unitate spitalicească pentru prelevarea de mostre biologice.
De asemenea, în cadrul verificărilor, polițiștii au constatat faptul că autoturismul nu figura cu polița RCA valabilă.
În urma verificărilor, polițiștii au aplicat față de conducătorul auto 2 sancțiuni contravenționale la regimul circulației, în valoare de 2580 lei.
În cauză, polițiștii rutieri au deschis un dosar penal, în care efectuează cercetări subaspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea pe drumurile publice a unui vehicul sub influența substanțelor psihoactive, anunță IPJ Ilfov.
Sursa: Realitatea de Ilfov
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:48 - Un nou incendiu la CET Vest București. Degajări mari de fum / A fost emis mesaj Ro-Alert
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Ilfov și pe Google News













