Ilfov. Bărbat surprins de jandarmi în timp ce încerca să ardă deşeuri pe malul unui lac de acumulare

Ilfov. Bărbat surprins de jandarmi în timp ce încerca să ardă deşeuri pe malul unui lac de acumulare
Un bărbat din comuna Petrăchioaia, județul Ilfov, a fost surprins de jandarmii d
Un bărbat din comuna Petrăchioaia, județul Ilfov, a fost surprins de jandarmii din Ilfov în timp ce dădea foc unor deșeuri, chiar pe malul unui lac de acumulare.
În timp ce se aflau în patrulare, aceştia au observat pe un câmp din comuna Petrăchioaia un fum dens, de culoare neagră.Ajunși la fața locului, jandarmii ilfoveni au identificat un bărbat care dăduse foc unei grămezi de crengi, ce acopereau mai multe deșeuri.Întrebat de jandarmi despre gestul său, acesta a răspuns că directorul firmei la care lucrează i-a spus să ardă crengile și să scape și de câteva deșeuri, printre care se aflau și cauciucuri.Pentru a nu se extinde focul, jandarmii au apelat la un bărbat care se afla în apropiere și care deținea un excavator, cu ajutorul căruia a fost luată apă din lac și stins focul.Jandarmii au întocmit pe numele bărbatului acte de sesizare pentru infracțiunea de incendiere a deșeurilor, prevăzută la art 66, lit. e) din OUG 92/2021 privind regimul deșeurilor.
Sursa: Realitatea de Ilfov
Citește și:
- 14:59 - UEFA, decizie decizie de ultim moment după moartea lui Mircea Lucescu pentru meciurile din Champions League
- 14:47 - Urmărire ca-n filme în trafic, în Argeș: tânăr prins după 25 km, fără permis și băut
- 14:41 - Alertă cibernetică: rețea de spionaj a Rusiei, destructurată de FBI și cu ajutorul SRI. Nicușor Dan: „Continuă războiul hibrid”
- 14:38 - George Simion, la ieșirea din sediul CNA: „S-au făcut plățile, emisia trebuie să continue”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Ilfov și pe Google News











