Advertising
AUR propune creșterea plafonului plăților în numerar de la 5.000 de lei la 50.000 de lei

gabriel-florea-cCi3Nv
Scris de Realitatea de Ilfov Publicat: 13 mai 2026, 16:36
Alianța pentru Unirea Românilor (AUR) lansează un nou proiect legislativ destinat sprijinirii mediului de afaceri românesc, prin majorarea plafonului pentru plățile în numerar de la 5.000 de lei la 50.000 de lei. Proiectul a fost depus în Parlament de deputatul AUR Gabriel Florea și vizează modificarea Legii nr. 70/2015 privind operațiunile de încasări și plăți în numerar.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:19Fostul ministru Bogdan Ivan, implicat într-un accident cu un autobuz, în Bistrița
- 11:18Un microbuz plin cu români s-a prăbușit 10 metri într-o râpă, în Austria
- 10:58Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Ilfov și pe Google News


























