În etapa a 11-a a play-out-ului Ligii I la fotbal, Sepsi Sfântu Gheorghe a fost învinsă, aseară, în deplasare, de FC Voluntari, scor 0-2, la pauza 0-0.

Mățan în minutul 46 și Căpățână, în minutul 74, din penalty, au stabilit scorul final, unul care dă emoții covăsnenilor în lupta pentru salvarea de la retrogradare. Cu 28 de puncte, Sepsi este pe primul loc care asigură menținerea în Liga I, la cinci puncte de poziția de baraj, pe care este Poli Iași și la 7 puncte de Dinamo, care are, însă, 4 meciuri în minus.

În runda următoare, pe 8 august, Sepsi Sfântu Gheorghe va întâlni, acasă, pe Viitorul, pe 8 august.

Sursa: Realitatea de Covasna

Articolul precedentAu început reparațiile la Centura Feroviară a Capitalei, între Chiajna și Chitila
Articolul următorLudovic Orban, despre reintroducerea STĂRII DE URGENȚĂ: ”Încercăm să luăm măsuri punctuale”. Unde se impune purtarea măștii în aer liber